Przekłuwanie uszu

PRZEKŁUWANIE USZU 

Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.

Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.

Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzeliwany w wybrane miejsce w uchu. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z kosmetologiem, podczas której klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja zakończona jest podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.

Wszystkie kolczyki STUDEX® do przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej, która nie powoduje uczuleń oraz przyspiesza gojenie ucha. Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie – gwarantuje to 100% sterylności i bezpieczeństwa.

Kolczyki do przekłuwania uszu są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).

Po wykonaniu zabiegu każda dziewczynka otrzymuje pamiątkowy dyplomik przekłucia uszu.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

 • Należy dokładnie umyć ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
 • Należy oczyszczać przód i tył ucha dwa razy dziennie wodą utlenioną bez wyjmowania kolczyków. Następnie warto obracać kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo , tzn. tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiega się owinięciu włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.
 • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty nalezy trzymać z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta wodą a następnie oczyszczone wodą utlenioną jak opisano powyżej.
 • Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana wodą utlenioną a następnie pozostawać sucha, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
 • Powinno się kontrolować ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
 • Przez okres około 1 tygodnia nie zaleca się korzystać z basenu i sauny.

NIE WOLNO:

 • Zaleca się nie dotykanie ucha i kolczyków bez potrzeby.
 • Zaleca się nie wyjmowania kolczyków przez okres 6 tygodni.
 • Nie należy popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Kolczyk powinien pozostawać luźny w czasie okresu gojenia. Jest to sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji. 
 • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty.
 • Należy używać wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Objawy powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji ucha. Przy nadmiernym i nieprzemijającym bólu/ obrzęku / zaczerwienieniu nalezy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wdania się infekcji, nie zaleca się wyjmowania kolczyka, do czasu zasięgniecia porady lekarza.