Oczyszczanie twarzy

OCZYSZCZANIE TWARZY

Oczyszczanie twarzy jest przeznaczone m.in. dla osób, które zmagają się z cerą tłustą czy trądzikową, która wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą skorzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową.

OCZYSZCZANIE TWARZY – MANUALNE

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Potem na kilkanaście minut nakłada na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu. Następnie kosmetyczka usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników i innych wykwitów na twarz aplikowana jest maska o działaniu zamykającym pory ,antybakteryjna .Następnie nakładana jest maseczka algowa o działaniu łagodzącym,kojącym i nawilżającym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery (poza cerą naczynkową, ze względu na obecność pary).

OCZYSZCZANIE TWARZY – (patrz mikrodermabrazja diamentowa w zabiegach twarzy)

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla osób z cerą problematyczną i zanieczyszczą skórą (głownie cera mieszana, tłusta i trądzikowa).

OCZYSZCZANIE TWARZY – (patrz laser IPL w zabiegach twarzy)

W kompleksowym leczeniu trądziku stosuje również naświetlanie laserem IPL. Wykonuje się silny zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych.

OCZYSZCZANIE TWARZY – (patrz peeling kawitacyjny w zabiegach twarzy)

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Następnie kosmetyczka rozprowadza ultradźwięki na skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej.

OCZYSZCZANIE TWARZY – (patrz peelingi medyczne – kwasy w zabiegach twarzy)

Peeling chemiczny to zabieg oczyszczający, podczas którego aplikuje się na skórę jedną lub kilka warstw kwasu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte podczas zabiegu kwasy posiadają czynne właściwości złuszczające, zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Przez kilka dni od zabiegu skóra staje się bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową, świeżą warstwę.

W zależności od indywidualnych potrzeb skóry klientki, używa się następujących kwasów: kwas kojowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas fitowy. Zabieg jest polecany osobom z cerą tłustą i trądzikową.